Ćwiczenia przyszłych instruktorów JS 1313

Ćwiczenia przyszłych instruktorów JS 1313

13 maja 2017 r. w Rembertowie odbyły się ćwiczenia przyszłych instruktorów JS 1313. Były to tzw. bloki instruktorskie. Są to zajęcia podczas których kandydaci na instruktorów w rembertowskim pododdziale JS 1313 mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Strzelcy chcący przekazywać umiejętności swoim kolegom i koleżankom podczas kolejnych naborów zademonstrowali sposób prowadzenia zajęć według napisanych przez siebie konspektów.

Pisanie konspektów samo w sobie jest ważną umiejętnością. Klarowne ujęcie zagadnienia, rozpisanie czynności wykonywanych przez instruktora oraz Strzelców odbywających zadanie na punkcie szkoleniowym pomaga uporządkować pracę i zoptymalizować praktyczne wykonanie ćwiczenia. Napisanie dobrego konspektu wymaga dogłębnej znajomości samego zagadnienia oraz fachowego słownictwa – zarówno w wypadku budowy i obsługi broni, taktyki, ratownictwa medycznego, topografii, survivalu jak i innych prezentowanych obszarów szkolenia. Fachowo przygotowany konspekt jest klarownym materiałem, który przekazany w ręce innego instruktora, dysponującego odpowiednimi umiejętnościami, powinien umożliwić mu niemal identyczne poprowadzenie zajęć punkt po punkcie. W dokumencie nie może także zabraknąć wykazu niezbędnego wyposażenia, ani wymienionych warunków bezpieczeństwa.

Jednak nawet najlepszy konspekt to zaledwie pierwszy krok do sukcesu. Przyszli instruktorzy musieli zademonstrować praktyczną realizację zagadnień, które opisali. Pod okiem starszych kolegów mogli zademonstrować poszczególne elementy szkolenia. Dużą popularnością cieszyła się taktyka zielona i czerwona a także szkolenie z zakresu BLOS. Procentowało doświadczenie zdobyte na licznych kursach zewnętrznych. Wielu Strzelców biorących udział w w blokach instruktorskich może poszczycić się certyfikatem CLS lub ukończonym Kursem Walki w Mieście.

Kandydaci wykazali się dużą energią i kreatywnością podczas realizacji planów ćwiczeń określonych w konspektach. Zajęcia zostały ocenione przez Kadrę Jednostki i będą miały decydujące znaczenie przy rozdzielaniu stanowisk instruktorskich w przyszłym roku akademickim.

Więcej informacji o szkoleniu prowadzonym w Jednostce Strzeleckiej 1313 można znaleźć w dziale: https://js1313.pl/strzelec/szkolenie/

Total
0
Shares
Powiązane wpisy