Zgrywanie mapy przy punkcie kontrolnym

Manewry nocne w Nieporęcie

Podczas „taktycznej pogody” czyli deszczowej i zimnej sobotniej nocy, odbyły się w nieporęckich lasach, Manewry na Orientację, przygotowujące instruktorów Jednostki Strzeleckiej 1313 do samodzielnego prowadzenia zajęć w obszarze działań jednostek specjalnych w warunkach nocnych. Podczas, blisko 20 kilometrowego marszu, ponad 7 godzin trenowano praktyczne działanie szpicy czołowej, skryte podejście do obiektu, zajmowanie stanowisk ogniowych, marsz ubezpieczony oraz wiele innych elementów wyszkolenia bojowego.

Zadaniem zasadniczym było, odnalezienie w określonej kolejności oznaczonych na mapie punktów. Zespół JS 1313 wykonał to zadanie jako jeden z dziesięciu na 49 startujących drużyn. Manewry były jednymi z pierwszych zmian w dotychczasowym systemie szkolenia strzelców, których po wyborach, dokonał nowy Zarząd Organizacji studencko-doktoranckiej.

Poszukiwania punktu kontrolnego

Członkowie Organizacji, nie spotykają się jedynie w swoim gronie, zapraszają do wspólnych szkoleń, członków wszystkich akademickich kół naukowych. Jesteśmy studentami tej samej Uczelni – mówi prezes Zarządu kol. Bartosz Kusy – i dlatego każdemu kto jest zainteresowany współpracą z nami lub uczestnictwem w szkoleniach udostępniamy „Plan zasadniczych przedsięwzięć JS 1313 na rok 2018”.

Wstąpienie do Organizacji nie jest jednoznaczne z obowiązkowym półrocznym szkoleniem unitarnym, jednakże musi takie szkolenie odbyć każdy, kto będzie chciał nosić mundur z emblematami Jednostki Strzeleckiej.

tekst: Magdalena Fiołek
foto: Jacek Jarzyna

Total
0
Shares
Powiązane wpisy
Czytaj dalej

Poligon naboru 2018/19

Tak wyglądał pierwszy poligon tegorocznego naboru Jednostki Strzeleckiej 1313 w Warszawie. Celem pierwszych zajęć było zapoznanie szkolonych z…
Czytaj dalej

Szkolenie na strzelnicy

W niedzielę 17 marca 2019 rekruci z plutonu szkolnego JS 1313 w Warszawie-Rembertowie odwiedzili strzelnicę Strzelnica ZKS w Warszawie.…