Początek roku w Trzynastkach

Zimowa aura za oknami nie przeszkodziła nam w prowadzeniu aktywności w pierwszych miesiącach 2023 r.

W piękną śnieżną sobotę 17/02/2022 na terenie rembertowskich lasów przeprowadziliśmy zajęcia wprowadzające. Wzięło w nim udział kilka osób zainteresowanych dołączeniem do JS 1313. Przekazaliśmy im podstawy działania w terenie leśnym – rwanie kontaktu, podstawowe szyki patrolowe, postawy strzeleckie oraz poruszanie się skokami.

Po świątecznej przerwie i powrocie do codzienności, w chłodną sobotę 28/01/2023 r. odbyliśmy kolejny wyjazd na największą cywilną strzelnicę w Polsce, czyli do “Bellony” w Maryninie. Strzelaliśmy z najczęściej spotykanej w Polsce broni długiej, czyli Grota, Beryla oraz AKMS’a.

W niedzielę 19/03/2023, na przednówku wiosny odbyliśmy marsz przez piękne tereny Kampinoskiego Parku Narodowego. Naszą trasę, długości niespełna 24 kilometrów wyznaczyły miejsca polskiej walki zbrojnej. Zostawiliśmy znicze na grobach bojowników o wolność zarówno z czasów Powstania Styczniowego, jak i Wojny Obronnej 1939 r. oraz następujących po niej walk partyzanckich oraz na Cmentarzu w Palmirach.

Total
0
Shares
Powiązane wpisy
Czytaj dalej

Życzenia Wielkanocne

Życzymy pełnych radości i spokoju Świąt Wielkiej Nocy, odpoczynku przy świątecznym stole w rodzinnej atmosferze. Jednostka Strzelecka 1313.