Relacja z jesiennego strzelania z JS4051

17 października 2020 r. jeden z naszych strzelców wziął udział w podstawowym szkoleniu strzeleckim przeprowadzonym przez zaprzyjaźnioną JS4051 z Włocławka. Szkolenie było bardzo dobrze i sprawnie zorganizowane i zasłużenie cieszyło się dużą popularnością. Wśród ćwiczących byli zaproszeni członkowie organizacji proobronnych z Wrocławia, Raciborza, Stalowej Woli, Warszawy oraz Ostródy. Szkolenie było częścią cyklu przedsięwzięć realizowanych przez JS4051.

Przebieg szkolenia

Szkolenie obejmowało strzelanie statyczne i dynamiczne, a także naukę budowy i obsługi broni. Duży nacisk położono na przyjmowanie prawidłowej pozycji strzeleckiej i pracę na języku spustowym. W części dynamicznej nacisk położono na ruch z bronią gotową do strzału i strzelanie po wykonaniu zwrotu, zwyczajowo określane w środowisku mianem “tańca”. Uczestnicy kursu w wersji podstawowej otrzymali też wprowadzenie do strzelania dubletami (podwójnymi strzałami), a także prowadzenie ognia do zmiennych celów. Ćwiczący mieli także okazję zapoznać się 4 rodzajami broni krótkiej – XDM-9, Glock, CZ-75 i Walther P-99. Szkolenie z broni długiej (AK oraz AR-15) obejmowało przyjmowanie właściwej pozycji do strzału w pozycji stojącej z podparciem i bez, pracę na języku spustowym oraz wprowadzenie do strzelania dubletami.

Organizacja szkolenia

Szkolenie zostało realizowane jest w ramach środków pochodzących z Ministerstwa Obrony Narodowej i było kolejnym z Cyklu Szkoleń Strzeleckich realizowanych przez JS4051. Dzięki temu na każdego uczestnika szkolenia przypadło blisko 250 sztuk amunicji.

Dziękujemy JS4051 za zaproszenie, bezpieczne i fachowe szkolenie oraz gościnę!

Total
0
Shares
Powiązane wpisy