Strzały na Stadionie Narodowym

W niedzielę (29.10) do znajdujących się na błoniach Stadionu Narodowego mieszkańców stolicy, otworzyli ogień dwaj zamaskowani sprawcy. Panika wybuchła gdy na oczach spacerujących w tej okolicy licznych rodzin z dziećmi i młodzieży, kule z broni automatycznej raniły kilka osób. Z pomocą uwięzionym w potrzasku cywilom, kryjącym się za elementami infrastruktury Stadionu, ruszyła uzbrojona grupa interwencyjna, Jednostki Strzeleckiej 1313. Po krótkiej wymianie ognia, jeden z napastników został unieszkodliwiony. Drugi terrorysta zbieg w kierunku Centrum. Osobom rannym została natychmiast udzielona pierwsza pomoc przez ratowników z drużyny strzeleckiej.

Opisana sytuacja to na szczęście,  tylko scenariusz ćwiczenia. Realny pokaz dla uczestników „I Międzynarodowego Festiwalu Niepodległości”, wykonali studenci Jednostki Strzeleckiej 1313 z Akademii Sztuki Wojennej.

Organizacja realizując zadania statutowe, czynnie bierze udział w organizowanych imprezach narodowych i patriotycznych. Głównym jednak celem JS 1313 pozostaje intensywne prowadzenie kursów, szkoleń specjalistycznych i praktycznych zajęć poligonowych dla studentów.

tekst i foto: Jacek Jarzyna

Total
0
Shares
Powiązane wpisy