Zespołowe wyposażenie medyczne w JS1313

Bezpieczeństwo szkolenia to dla nas kluczowa kwestia. Dlatego na każdych naszych zajęciach Strzelcy znajdują się pod opieką wyznaczonego instruktora, odpowiedzialnego za zapewnienie bezpieczeństwa w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Swoje zadania realizuje on między innymi poprzez obsługę znajdującego się na wyposażeniu zespołowym plecaka medycznego. Plecak, a tak w zasadzie to torba medyczna z możliwością używania jej w formie plecakowej, pozwala na przenoszenie wyposażenia nawet w standardzie PSP-R1.

Dla kogo?

W związku z naszymi umiejętnościami, uprawnieniami i potrzebami, plecak wyposażyliśmy w sprzęt, którego mogą używać ratownicy kwalifikowani. Są to osoby, które przeszły kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i uzyskać tytuł Ratownika KPP. Ponadto, jeżeli zajdzie taka potrzeba, jego zawartość potrafią wykorzystać także osoby po krótkim przeszkoleniu w zakresie pierwszej pomocy. W naszej Jednostce jest ono obowiązkową częścią szkolenia podstawowego każdego rekruta.

Zawartość

W skład wyposażenia naszych plecaków wchodzą:

  • Materiały opatrunkowe – bandaże, bandaże elastyczne, kompresy i gazy jałowe
  • Materiały opatrunkowe, w formach specjalnych – siatki codotex, opatrunki na oko i opatrunki izraelskie na masywne krwotoki
  • Sprzęt do stabilizacji złamań – chusty trójkątne i szyny SAM splint,
  • Sprzęt do udrożniania dróg oddechowych i prowadzenia zastępczego oddechu, a także maska POCKET MASK, komplet rurek ustno-gardłowych GUEDEL,
  • płyny i nasączane gaziki do dezynfekcji oraz opatrunki na oparzenia i torebki chłodzące, sól fizjologiczna

Ponadto, nasze plecaki zawierają bardzo ważne w każdych warunkach opaski uciskowe SOFTT-W** oraz nożyczki (niemal tak ważne, jak opaski uciskowe), a także wiele innych, drobniejszych ale przydatnych w ratowaniu zdrowia i życia przedmiotów.

** Opaski uciskowe są również nazywane stazami. Jeśli nie wiesz, co to jest zapraszamy do zapoznania się z materiałem pt. “Jak składać i nosić opaskę uciskową“.

Total
0
Shares
Powiązane wpisy