Relacja z poligonu 23 stycznia 2021 r. w nowej lokalizacji

W sobotę 23 stycznia 2020 r. Strzelcy warszawskiego poddodziału JS 1313 odbyli pierwsze ćwiczenia w nowej lokalizacji. Ukryte w lesie zabudowania rozformowanego dywizjonu ogniowego jednostki przeciwlotniczej spotkały się z nieukrywaną ciekawością naszych Strzelców – jego budowa obejmuje bowiem zarówno żelbetowe schrony, garaże, nasypy pod stacje naprowadzania czy wały ziemne. Dzięki swojej budowie obiekt ten stanowi dobre miejsce zarówno do treningu taktyki zielonej, jak i czarnej, do którego z pewnością będziemy wracać. 

Być silnym, to pomagać słabszym – a najwyższą formą pomocy, jest ratowanie życia. Dlatego Strzelcy JS1313 w ramach jednego z punktów nauczania podczas ostatniego poligonu przypominali sobie i doskonalili umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W trakcie tego poligonu rozpoczęliśmy cykl szkolenia opierający się na obsłudze i organizacji pierwszej pomocy przy wykorzystaniu apteczek plecakowych – ważnego wyposażenia zespołowego. Nasz instruktor zapoznał Strzelców z wyposażeniem plecaka ratowniczego i przeznaczeniem poszczególnych elementów jego wyposażenia, które umożliwiają udzielenie pomocy przedmedycznej w zakresie szerszym, niż indywidualne pakiety medyczne. Plecaki zostały zakupione ze składek członków Stowarzyszenia JS 1313.

Ponadto Strzelcy przećwiczyli elementy czarnej taktyki, czyli działań w terenie zurbanizowanym. Uczestnicy ćwiczenia trenowali przekraczanie drzwi dwójkami, zarówno krzyżowo, jak i “hakiem” oraz poruszanie się zespołem w korytarzu. Ćwiczenia zakończyło ognisko, w trakcie którego świętowaliśmy urodziny jednego ze Strzelców.

Total
0
Shares
Powiązane wpisy